spring

shaapaarak

spring
social
spring

shaapaarak

تضمین موفقیت کسب و کارها

يکشنبه بیست و پنجم 12 1398

در زمان حال به این امر آگاه هستیم که موفقیت هر سازمان و شرکتی به طور مستقیم به استفاده درست و موثر از منابع انسانی بستگی دارد اما آیا مشاور منابع انسانی و مشاوره مدیریت می تواند در این مسیر به مدیران کمک کند ؟

در مبحث مدیریت رفتار سازمانی مدیر موفق مدیری است که بتواند از بیست تا سی درصد توان افراد زیر مجموعه خود بهره بگیرد ولی این را همه ما میدانیم که مدیر خوب و موثر مدیری است که بتواند از هشتاد الی نود درصد توان افراد زیر مجموعه خود بهره بگیرد.

مشاوره مدیریت

احتمالا بدانید که مشاوره مدیریت در واقعیت یک نوع خدمت می باشد؛ این خدمت از نوع راهنمایی می باشد و به متقاضی کمک می کند تا بتواند مسائل مدیریتی و فرصت هایی که برایش پیش می آید را شناسایی و تحلیل کنند.

خدمات اصلی که باید به وسیله مشاوره مدیریت ارائه شود شامل موارد زیر است :

 1. انجام بازنگری و پیشنهاد بهبود، مراحل، سیستم ها، خط منشی ها، روش ها و ارتباطات سازمانی.

 2. معرفی کردن ایده ها، مفاهیم و روش های جدید مدیریتی.

 3. طراحی و انجام مطالعات ویژه، ارائه رهنمود، طراحی و برنامه ریزی و همکاری حرفه ای به خاطر پیاده سازی و اجرا کردن تصمیم های تایید شده

مشاوره منابع انسانی

مشاوره تخصصی و ارائه خدمات به وسیله یک شخص ثالث  برای کمک در کسب و کار ها به حداکثر رساندن کارایی عملیات های منابع انسانی و اجرای سیاست ها و قوانین جدید مناسب در بهترین حالت ممکن توسط مشاور منابع انسانی حاصل می شود. بیشتر آن ها توسط سازمان ها وشرکت ها برای توانایی خود در خصوص ارائه نظرات عینی به عنوان یک فرد بیرون از سازمان یا شرکت به همکاری فراخوانده می شوند.

مشاور منابع انسانی چه میکند ؟

مشاور منابع انسانی باید در شاخه های حسابداری، فروش، آی تی، بازاریابی، فروش، مالی، و البته مدیریت منابع انسانی برای درک بهتر مسائل و ناکارآمدی در منابع انسانی و نحوه درمان آن ها کار بلد باشند.

 بیشتر افرادی که خود را تحت عنوان مشاوره منابع مالی معرفی می کنند  به صورت حرفه ای آموزش دیده اند ویا در حوزه منابع انسانی به اندازه کافی تجربه دارند، چون که ارائه خدمات مشاوره منابع انسانی شامل داشتن درک عمیق از همه چیز از قوانین کارگری گرفته تا مدیریت سازمانی تا اشتغال فرصت برابر و فراتر از آن است

وظایف مشاور منابع انسانی بیشتر اوقات  شامل موارد زیر می شود 

1-مشاوره منابع انسانی در زمینه سیاست ها و رویه های منابع انسانی

2- خدمت به عنوان مشاوران داخلی با تجزیه و تحلیل برنامه های فعلی بخش منابع انسانی

3- باز بینی، ایجاد و اجرای سیاست ها و رویه های HR

4- تضمین کردن خدمات و برنامه های منابع انسانی منطبق با سیاست ها و رویه ها و قوانین کشوری

5- حفظ و آماده سازی گزارش ها مربوط به پروژه های مربوط به منابع انسانی

6- کمک به هماهنگی و ایجاد تغییرات توصیه شده در روند کار

7- توسعه روش ها برای گردآوری و تجزیه و تحلیل داده ها برای پروژه ها و گزارش های خاص 

اگر با مطالعه این متن همچنان سوالاتی راجب منابع انسانی دارید و میخواهید بیشتر با آن آشنا شوید به شما پیشنهاد می کنیم به سایت شاپرک مراجعه کنید.
(0) نظر

مشاوره مدیریت در ایران به چه شکل است؟

پنج شنبه بیست و دوم 12 1398

نوعی خدمات از جانب متخصصان در زمینه مدیریت می باشد که در این نوع خدمات، به سازمان‌ها و ارگان ها در هر حیطه ای که باشند به افزایش بهره‌وری در حوزه‌های مختلف کمک می کند و در نتیجه می توانند سودآوری بیشتری را تجربه کنند. در کشور ما نیز تعداد بسیاری از افراد متخصص ترجیح می‌دهند تا خدمات خود را بدون تعلق به شرکت خاصی به مشتریان خود ارائه بدهند. در حوزه مشاوره مدیریت نیز بسیاری از افراد با توجه به تجارب حرفه‌ای خود اقدام به ارائه خدمات مشاوره مدیریت به صورت آزادکاری می‌نمایند.

حوزه هایی که در مشاوره ی مدیریت به افزایش بهره وری در آن ها می پردازند، عبارتند از:

 • استراتژی

 • منابع انسانی

 • عملکرد 

 • فروش

 • بازاریابی

خدمت رسانی در این حوزه ها به صورت ارائه مشاوره برای مدیریت به منظور حل مشکلات موجود در سازمان یا ارگان مربوطه می باشد.

مشاوره مدیریت در ایران:

در حال حاضر در دنیا روز به روز به مشاورانی که به صورت مستقل در حال ارائه خدمات خود هستند افزوده می‌شود و 20 درصد فعالان این صنعت به صورت فریلنسر در حال ارائه خدمات خود به شرکت‌ها هستند. 


در حال حاضر اکثر شرکت‌های مشاوره مدیریت در ایران در سه حوزه در حال فعالیت هستند:

 • استراتژی و فرایند

 • منابع انسانی

 • بازاریابی 

مشاور منابع انسانی باید در IT، حسابداری ،فروش بازاریابی، مالی و البته مدیریت منابع انسانی برای درک کامل مسائل و ناکارآمدی در منابع انسانی و نحوه درمان آنها ماهر باشند. این مشاورین را می توانید در شرکت مشاوره ای پیدا کنید. اکثر کسانی که خود را تحت نام مشاور منابع انسانی معرفی می نمایند، آموزش حرفه ای دیده اند و یا در حوزه منابع انسانی تجربه کافی را دارند. چرا که ارائه خدمات مشاوره منابع انسانی شامل داشتن درک عمیق از همه چیز ،از مدیریت سازمانی گرفته تا قوانین کارگری تا اشتغال فرصت برابر و فراتر از آن است.

حوزه مشاوره منابع انسانی دارای طیف بسیار وسیعی است که کلیه پرسنل یک سازمان و برنامه های مرتبط با بخش ها و دپارتمانهای یک سازمان را میتواند تحت تاثیر قرار دهد. برخی از مشاوران منابع انسانی خود را Generalists (کسی که به جای تخصص در یک رشته در چند زمینه معلومات کلی دارد) معرفی می کنند، در نتیجه شرکت های کوچکتری را جذب می کنند که ممکن است به خدمات اساسی مربوط به استخدام ،مدیریت عملکرد و اموزش نیاز داشته باشند. این نوع از مشاوره از مهم ترین خدماتی است که تمامی شرکت ها باید از آن بهره مند شوند. در بین تمامی مشاوره هایی که توسط شرکت مشاوره ای ارائه می شود این نوع از مشاوره بیشترین طرفدار را دارد.


بازاریابی:

برخی از مهمترین مسائلی که در مشاوره مدیریت و در حیطه بازاریابی به آن توجه می شود عبارتند از:

 • شناسایی و ارزیابی عوامل محیط بازاریابی

 • شناسایی و تجزیه‌ و تحلیل فرصت‌های بازار

 • بخش‌بندی بازار segmentation

 • انتخاب بازار هدف segment selection

 • جایگاه‌یابی در بازار Positioning

 • طراحی و توسعه آمیخته بازار Marketing Mix

 • تهیه اجرا و کنترل برنامه‌های بازاریابی

 • مشاوره برندینگ و آموزش مدیریت برند (افزایش آگاهی از برند)

از این رو اگر به دنبال یک مدیریت عالی برای کسب و کار خود هستید حتما از مشاورین و متخصصین در زمینه مدیریت کمک بگیرید. پیشنهاد ما برای شما در این حوزه مراجعه به سایت شاپرک می باشد.(0) نظر

مشاوره فروش چیست و چه کمکی به فروش شرکت خواهد کرد؟

سه شنبه بیستم 12 1398

اگر شما از آن دسته از آدمایی باشید که همیشه صفحات استخدام را چک می کنند مطمئنا می دانید بازار کار مشاوره فروش بسیار عالی می باشد. به همین دلیل هالی از لطف نمی باشد اگر مقداری راجب مشاوره فروش بدانید.

قبل از این که راجب اهمیت مشاوره فروش و همچنین بازاریابی در کسب و کار ها صحبت کنیم بهتر می باشد ابتدا با وظایف مشاوره فروش آشنا شوید. ما در این مقاله تصمیم داریم شما را با این وظایف آشنا کنیم. با شاپرک تا انتها این مقاله همراه باشید.وظایف مشاوره فروش و اهمیت آن در رونق کسب و کار

یک مشاور فروش ( Sales Consultant ) وظیفه دارد بر روی راه های فروش و همچنین اطلاعات مربوط به کسب و کار تحقیق کند. اگر بخواهیم به مقداری از وظایف و کار هایی که یک مشاوره فروش باید انجام دهد اشاره کنیم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • مشاوره فروش به طور مستقل و همچنین پاره وقت یا بخشی از کارمندان شرکت (به صورت مستمر) می تواند فعالیت کند و وظیفه دارد اطلاعات لازم برای فروش را به کسب و کارها ارائه نماید.

 • مشاوره فروش وظیفه دارد اطلاعاتی راجب بازار کسب و کار، رویکرد ها، نتایج فروش و همچنین محصولات و خدماتی که مربوط به کسب و کار می باشد را جستجو کند.

 • جزئیات ریز و درشت محصولات یا خدمات پیشنهادی رقبا، سهم بازار، نحوه قیمت گذاری و روش‌های تبلیغات را باید به صورت روزانه تجزیه و تحلیل کند.

 • مشاوره فروش باید فروش و بازخوردهایی که امکان دارد در کسب و کار به وجود آید را ردیابی کند و در اگر نیاز شد استراتژی ‌های فروش را تنظیم کند. همچنین به مدیران شرکت کمک می‌کند و به آن ها مشاوره می دهد تا بتوانند برند خود را به صورت متمرکز برای هر محصول به بازار معرفی کنند.

چرا کسب و کار ها نیازمند یک مشاوره فروش می باشند؟

هدف اولیه از سمت مشاوره فروش در کسب‌ و‌ کارها، پاسخ به سوالات اولیه‌ای است که از طرف مشتریان نسبت به محصول یا خدمات به وجود می آید است. به همین دلیل مشاوره فروش در اصل یک واسط معتبر بین مصرف کننده و تولید کننده می باشد که وظیفه دارد محصولات و خدمات کسب و کارها را به مشتریان عرضه نماید.

آیا مشاوره فروش با یک فروشنده ساده فرقی دارد؟

 • مشاوره فروش برای ارائه دادن محصولات به مشتری ‌ها به تمامی رویکرد های کسب و کار پایبند می باشد و سعی دارد تا اطلاعاتی کامل و مفید درباره ی خدمات و همچنین محصولات در اختیار مشتریان قرار دهد.

 • وظیفه مشاوره فروش برعکس فروشنده فقط در فروختن و عرضه خدمات و محصولات نمی باشد. بلکه او سعی دارد تا بتواند بازخوردهای مشتریان را جمع آوری کند و بتواند میزان رضایت مندی مشتریان را بالا ببرد. امکان دارد او پیشنهاداتی را ارائه دهد که منجر به خلق یا تولید محصولات و یا سرویس جدید شوند.

اگر هنوز با خواندن این مقاله سوالاتی راجب مشاوره فروش دارید به شما پیشنهاد می کنیم به سایت شاپرک مراجعه کنید.


(0) نظر
X