spring

shaapaarak

spring
social
spring

shaapaarak

مشاوره مدیریت به چه معناست و وظیفه او چیست؟

چهارشنبه بیست و هفتم 1 1399

مشاوره مدیریت این روزها به یکی از محبوب ترین شغل ها تبدیل شده است. تقاضای روز افزون شرکت های مختلف برای بهره مندی از خدمات مشاوره مدیریت سبب شده است تا این شغل به یکی از پردرآمدترین مشاغل تبدیل شود. در این مقاله از وب سایت شاپرک تصمیم داریم تا در رابطه با مفهوم مشاوره مدیریت و وظایف یک مشاور مدیریت صحبت کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

اکثرا شرکت ها دنبال مشاور های دارای تخصص برای کار خود می باشند. به همین دلیل مشاور ها و یا شرکت هایی که کار مشاوره ای انجام می دهند باید در ارائه دادن پیشنهادی  با مشخص کردن مقدار ضرب الاجل و توضیح دادن درباره نحوه انجام آن کار به وسیله آن ها و اینکه چه شخصی آن کار را انجام میدهد و این که به چه دلیل آن ها بهترین گزینه برای انجام این پروژه هستند برای به دست آوردن رضایت مشتری و به دست آوردن آن کار انجام دهند.
مشاور مدیریت چه کسی است و کار او چیست؟

می توان گفت که به صورت کلی مشاور مدیریت اغلب مسیر های بهتر شدن کارایی شرکت یا سازمان را مورد بررسی قرار می دهد و این مسیر ها را به مدیران درجه بالاتر ارائه می دهد. مشاور مدیریت به مدیران در زمینه های مختلفی مانند: نحوه بیشتر سودآور شدن شرکت یا سازمان آن ها از طریق کمتر شدن هزینه ها و بیشتر شدن درآمد، تدوین کردن استراتژی توسعه یافتن محصول های جدید یا روش های جذب، آموزش و ارتقا نیرو های انسانی مشاوره می دهد.

البته بعضی از پروژه ها به تعدادی از مشاوران به صورت گروهی نیاز دارند که به صورت معمول هر کدام در زمینه ای خاص تخصص دارند. برای مثال می توان گفت که برای انجام یک پروژه ساخت پل در یک شهر بزرگ مدیریت پروژه از مشاور هایی در زمینه فرهنگی، حمل و نقل، عمرانی و برنامه ریزی شهری به طور همزمان و در مرحله های مختلف انجام پروژه از آنها  استفاده می کند تا در هنگام انجام پروژه تمامی عواملی که بر روی پروژه تاثیر می گذارد برنامه ریزی لازم انجام شود.

البته بعضی از مشاوره های مدیریت در شرکت هایی که مشاوره می دهند به شکل رسمی مشغول به کار هستند، البته بیشتر آنها به طور قرار دادی و همزمان با چند سازمان یا شرکت مشغول فعالیت هستند.  به طور معمول مشاوره مدیریت Management consulting از تحصیلات علمی بالایی مثلا در حد دکتری برخوردار هستند و در زمینه کاریه خود دانش و علم بالایی دارند.

نمونه ای از وظایف و مسئولیت های  مشاور مدیریت

 • سازماندهی و جمع آوری کردن اطلاعات مورد نیاز  برای از بین بردن مشکل های مطرح شده از طرف کارفرمایان به منظور پیدا کردن راه حل مناسب برای از بین بردن آن مشکل

 • ارائه دادن شیوه ها و راه حل های جایگزین به مدیر ها و کارفرمایان بر طبق نیازی که آن ها مطرح می کنند.

در بعضی دیگر از پروژه ها مشاور ها به صورت مستقل و جدا با مدیر های  شرکت های مشتری کار می کنند. برخی دیگر از مشاور های مدیریت اغلب در حوضه های خاصی مثل سازماندهی دوباره ساختار های سازمان برای حذف شغل های غیر ضروری یا مدیریت موجودی، تخصص دارند.  گاهی اوقات سازمان ها مشاور هایی را به منظور توسعه استراتژی برای ورود و ماندن در عرصه رقابت در داخل و یا بازار های بین المللی مورد استفاده قرار می دهند.

اگر با مطالعه این همچنان سوالاتی مربوط به مشاور مدیریت دارید به شما پیشنهاد می کنیم به سایت شاپرک مراجعه نمایید.
(0) نظر

چه کسانی به مشاوره کسب و کار نیاز دارند؟

سه شنبه بیست و ششم 1 1399

مشاوره کسب و کار به شما برای رسیدن به هدف مورد نظر کمک شایانی می کند. دریافت مشاوره کسب و کار، راه حل را برایتان تبیین می کند و در صورت شناخت راه، رسیدن به هدف برای شما آسان می شود. در این مقاله تصمیم داریم تا در رابطه با مفهوم مشاوره کسب و کار صحبت کنیم. با تیم شاپرک همراه باشید.

امروزه مشاوره کسب و کار یکی از اصلی ترین و اساسی ترین ارکان کسب و کار در تمام دنیا محسوب می شود. مشاوره کسب و کار به صاحبان کسب و کارها در شرایط امروز اقتصاد، که رقابت در هر صنفی افزایش یافته، در حفظ، ارتقا و کاهش هزینه ها کمک شایانی کرده است. این کار سبب شده تا مدیران و صاحبان مشاغل بتوانند کسب و کار خود را در این شرایط حفظ کنند.

کمک گرفتن از جلسات مشاوره کسب و کار، برای راه اندازی و شروع یک کسب و کار با توجه به توصیه های مشاوران در این زمینه می تواند عامل مهمی برای موفقیت در یک شغل به حساب آید.

 

مشاوره کسب و کار یا مشاوره کارآفرینی، به کمک و مساعدت در زمینه های زیر میپردازد:

 • اساسا هر آن چیزی که به یک کسب و کار موفق مربوط است

 • موانع ایجاد کسب و کار

 • فرصت ها و چالش های پیش روی کسب و کار خانگی

 • نکاتی در مورد کسب و کار اینترنتی

 • چگونگی مدیریت کسب و کارهای کوچک

کارشناسان و متخصصین امر مشاوره کسب و کار، با توجه به دانش گسترده و کاملی که در زمینه بازار کار دارند، می توانند راهنمایان خوبی برای راه اندازی کسب و کار شما باشند. 

چه کسانی به مشاوره کسب و کار نیاز دارند؟

مشاوره کسب و کار Business consultant در حال حاضر، به ارائه خدمات مختلف برای اقشار مختلف می پردازد.  از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • قشر بیکار، که به دنبال راه اندازی کسب و کار هستند.

 • اقشاری که دارای کار اما با بازده و درآمد نامناسب هستند.

 • اقشاری که از سرمایه کافی برخوردارند و به دنبال کار با بازده مناسب هستند.

اهمیت مشاوره کسب و کار

برای راه اندازی کسب و کار جدید و نوپا، یکی از نکاتی که باید قبل از صرف زمان و هزینه انجام داد، بررسی شرایط محیطی، ارزیابی نقاط ضعف و قوت، فرصت ها و چالش های پیش رو می باشد. در نتیجه مشاوره کسب و کار الحق در شناخت این مسیر بهترین راهنما برای شما و کسب و کارتان می باشد.

عدم استفاده از مشاوره کسب و کار در شرایط فعلی، باعث شده است که کسب و کارها به سادگی به دلیل نداشتن تجربه کافی و اطلاعات لازم از گردونه رقابت خارج شوند. این موضوع به دلیل سرعت رشد روز افزون تکنولوژی، فناوری و نسبت سرعت بهره وری از این امکانات می باشد.

 

اقدامات مشاوره کسب و کار 

 • ارائه راهکارهای مناسب  و موثر برای حل و رفع موانع موجود. 

 • بررسی مشکلات موجود بر سر راه یک کسب و کار (کارآفرین).

شما می توانید تمام راهنمایی ها و مشاوره های لازم را از وب سایت شاپرک، در زمینه کسب و کارتان دریافت کنید. این سایت راهنمای شما برای رسیدن به یک مشاوره شغلی خوب، رشد مالی، شروع یک کسب و کار جدید و یا حتی پیدا کردن شغل و کار ایده‌آل خواهد بود.

(0) نظر

هدف از ایجاد یک شرکت مشاوره چیست؟

شنبه بیست و سوم 1 1399

سازمان ها برای رشد و بقای خود در دنیای پر رقابت، به روش ها و الگو های ارزیابی و بهبود عملکرد مختلفی رو آورده‌اند. شرکت مشاوره هم از این قاعده جدا نیست. زیرا عملکرد و حضور آن ها به عنوان بخشی از پروژه، تاثیر قابل توجهی در موفقیت آن خواهد داشت. بر اساس تحقیق های انجام شده در ایران توجه کمتری نسبت به موضوع اهمیت شرکت های مشاوره، ارزیابی عملکرد و مدل های رو به رشد سازمانی شده است.

در نتیجه همکاری با یک شرکت مشاوره برای هر نوع کسب و کاری مفید خواهد بود. زیرا افرادی که در این شرکت هستند از تخصص بالایی برخوردار بوده و قطعت به شما راهنمایی های مفیدی می دهند. همچنین تجربه بالای این افراد شرکت شما را از خطر های احتمالی بسیاری نجات می دهد.


ثبت یک شرکت مشاوره 

یکی از رشته هایی که با تکیه بر علم و فنون افراد شکل می گیرد و از میان شاخه های فعال در زمینه مهندسی می باشد، شرکت مشاوره است. فعالیت در این زمینه بدین نحو می باشد که افرادی با تکیه بر دانش، تخصص و تجربه خود در یکی از رشته های مهندسی به متقاضیان مشاوره لازم را ارائه می کنند.در اصطلاح به این افراد مهندسین مشاور می گویند.

مهندسین مشاور باید در یک شرکت مشاوره معتبر استخدام شده و کار کنند. شرایط استخدام نیز دارای مواردی بوده که در صورت علاقه می توانند درباره آن مطالعه کنند. اما همانگونه که اشاره شد یک مهندس مشاوره افراد را با توجه به مهارت و تخصص شان در راه احداث و بهره برداری حداکثر یک پروژه راهنمایی می نمایند.


این رشته یکی از پرمخاطب ترین و پردرآمدترین رشته های مهندسی می باشد که بنا بر همین اهمیت افراد زیادی جهت شروع فعالیت مایل به ثبت شرکت در این زمینه هستند. در این حد بدانید که شرکت مشاوره را می توان همانند سایر شرکت ها در قالب های سهامی خاص، با مسئولیت محدود و یا تضامنی ثبت نمود. مراحل ثبت شرکت مشاوره نیز همانند ثبت سایر شرکت ها می باشد.

وب سایت شاپرک هم با فعالیت در این زمینه به یکی از شرکت های مشاوره معتبر تبدیل شده است. با اعتماد به این شرکت و مشاوران آن می توانید موفقیت کاری خود را تضمین کنید. پس حتما به سایت شاپرک رفته و درباره این شرکت مطالعه کنید.

همانطور که میدانید مدیریت یک کسب و کار وظیفه ای بسیار سنگین، حساس و مهم است. به همین علت در سرتاسر جهان یکسری از شرکت ها، کارآفرینان Entrepreneurship و صاحبان کسب و کاری وجود دارند که در پاره‌ای از مواردی از خدمات یک شرکت مشاوره مدیریت بهره‌مند می شوند.

 برای مدیریت یک کسب و کار نه تنها باید با دانش و علم مدیریت آشنا بود، بلکه شناخت دقیق بازار هدف، مشتریان آن کسب و کار، شناخت آن صنعت، آنالیز بازار و رقبا، شناخت دقیق خدمت و محصول قابل ارائه و همچنین سوابق اجرایی مدیریتی لازم به نظر می رسد. یک شرکت مشاوره مدیریت بنا به تخصصی که در حوزه های مختلف دارد می تواند ها از طریق ارائه خدمات مشاوره به شرکت ها کمک زیادی نماید. 


شرکت مشاوره ای شاپرک یکی از بهترین شرکت ها  در جهت ارائه مشاوره در زمینه های متفاوت مانند مشاوره مدیریت، مشاوره کسب و کار و مشاوره فروش می باشد. برای بهره مندی از این خدمات می توانید به وب سایت شاپرک مراجعه کنید.(0) نظر
X