spring

shaapaarak

spring
social
spring

shaapaarak

چرا در حوزه کسب و کار به خدمات مشاوره کسب و کار نیازمندیم؟

چهارشنبه بیستم 1 1399

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که مشاوره کسب و کار به چه معناست و چرا افراد تمایل دارند تا به دنبال مشاوره کسب و کار باشند. در این مقاله از شاپرک به بررسی مفهوم مشاوره کسب و کار و دلایل محبوبیت آن می پردازیم.

چرا در حوزه کسب و کار به خدمات مشاوره کسب و کار نیازمندیم؟

 • دانش و تخصص مشاوران سبب پیشرفت تجاری در کسب و کارهای متنوع است و مشاوران با ارائه راهبرد های درست و مناسب راه پیشرفت کسب و کارهای مختلف تسریع میکند .

 • یکی از مواردی که ثابت میکند در هر کسب و کاری استفاده از خدمات مشاوره ضروری است این است که همه افراد دانش و تخصص کافی در حوزه های مورد نظر خود را دارند در نتیجه برای کسب اطلاعات نیازمند یاری مشاوران هستند تا از دانش شان برا کسب و کار خود استفاده کنند.

 • دیگر موارد ضرورت حضور و استفاده از دانش مشاوران کسب و کار های مختلف بهره گیری مشاوران است برای آموزش کارمندان و پرسنل کسب و کارها است.مشاور میتواند راهای رونق کسب و کار را به افراد حاضر در کسب و کار آموزش دهد و به روند کسب و کار رونق و سرعت بیشتری بیفزاید.

 • مدیران کسب و کار دانش کافی برای شناسایی و ریشه یابی کردن مشکلات موجود در کسب و کار خود را ندارند در نتیجه برای رفع مشکلات خود نیازمند مشاوره کسب و کار هستند.مشاوره کسب و کار Consultant در مفهوم به معنی در اختیار گذاشتن اطلاعات لازم برای افراد و مدیران دارای کسب و کارهای مختلف است. این مفهوم از دو کلمه مشاوره و کسب و کار تشکیل شده است. مشاوره به معنی دریافت کمک تخصصی و اطلاعات مورد نیاز از افرادی که در زمینه خاص تخصص و دانش کافی دارند که این افراد در هویت مشاور نقش خود را ایفا می کنند. مشاوران در حوزه کسب و کار اطلاعات کافی و لازم و مورد نیاز مدیران و صاحبان کسب و کارهای متنوع را در اختیارشان قرار می دهند.در ادامه لازم است برخی دیگر از ویژگی ها و فواید بهره مندی از مشاوره کسب و کار را برای شما شرح دهیم.

مکان مناسب از مهمترین و کلیدی ترین موارد در شروع و چرا کسب و کار است .مشاوران کسب و کار در زمان شروع کسب و کار شما اطلاعات و نکات مهم در حوزه محیط کاری مناسب را ارائه داده و بر حسب نوع کسب و کار شما مکان مناسب را به شما معرفی میکنند.

یک مشاور خوب در زمینه کسب و کار میتواند شادابی و سرزندگی را به کسب و کار و سیستم تجاری شرکت شما بازگرداند.

ارائه ایده های نو و خلاقانه و روش های خروج از مشکلات، مسائلی است که در مسیر کسب و کار شما را به موفقیت بیشتر سوق می دهد.

وجود کارمندان و پرسنلی که کارآمد نباشد، آفتی است که می تواند سیستم تجاری را با شکست مواجه کند. مشاورین کسب و کار با حذف کارمندانی که بازده کافی و مطلوب برای کسب و کار ندارند، می توانند به رشد کسب و کار کمک کنند.

دریافت مشاوره کسب و کار به شما کمک خواهد کرد که از طریق قانونی و درست به هدف خود برسید و به طور سهوی دچار اشتباهاتی نشوید که برایتان منع قانونی داشته باشد.

با توجه به نیاز مشاغل مختلف و کسب و کارها به این گونه خدمات گروه تخصصی شاپرک همراه با تیم متخصص خود ارائه دهنده خدمات مشاوره، از جمله مشاوره کسب و کار در حوزه های مختلف است. برای اطلاعات بیشتر تنها با مراجعه به سایت معتبر شاپرک از خدمات این مجموعه استفاده فرمایید.
(0) نظر

از چه کسی میتوان مشاوره کسب و کار گرفت؟

شنبه شانزدهم 1 1399

شاید برای شما بارها این سوال پیش بیاید که مشاوره کسب و کار به چه معناست؟ در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با مفهوم مشاوره کسب و کار صحبت کنیم تا بیشتر با این حرفه آشنا شویم. در زمان راه اندازی کسب  کار، بسیاری از افراد تمام جوانب را نمی سنجند و در نتیجه دچار مشکلات متعددی می شوند که سبب شکست و توقف کسب و کار آن ها می باشد. بنابراین اصولا هر شخصی که قصد راه اندازی کسب و کاری را دارد و یا حتی قصد دارد کسب و کار راه انداخته خود را رونق بیشتری بخشد، قطعا برای دریافت مشاوره کسب و کار اقدام می نماید.

حال سوال اساسی که ممکن است رخ دهد اینجاست که از چه کسی میتوان مشاوره کسب و کار گرفت؟ یا اصلا مشاوره کسب و کار چیست و چه تاثیری دارد؟ 

در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی این نکات بپردازیم پس با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنید.


مشاور، شخصیست متخصص که بررسی تمام جوانب می پردازد و مسائل را به طور کامل در جلسات مشاوره کسب و کار شما برایتان عنوان می کند.

در ادامه قصد داریم برخی از مواردی که در مشاوره کسب و کار بررسی و عنوان می شود را ذکر کنیم:

ارزیابی خود:

هدف از این کار است که تمام ایده های شما واضح و روشن بیان شود. سپس بررسی شود که آیا آمادگی لازم را برای راه اندازی کسب و کار دارید یا نه

برای مثال یکی از مواردی که در ای زمینه مورد بررسی قرار میگیرد مسائل مالی و توانایی فرد می باشد. یعنی بررسی می شود که آیا شخص توانایی سرمایه گذاری را دارد یا همه جوانب را نسنجیده؟

قطعا بررسی این مسئله بسیار مهم می باشد. • گسترش و تکامل ایده ها: 

آزمایش ایده ها: در این مرحله شخص مشاور ایده های شما را مورد بررسی تخصصی قرار می دهد و در نتیجه متوجه می شود که آیا این ایده ها در مرحله اجرا، قابلیت اجرایی را دارند یا خیر

 • نوشتن طرح کلی:

در این مرحله شما باید به کمک مشاور طرح کلی کسب و کار خود را بنویسید و سپس اگر طرح از نظر شما و مشاور مورد قبول بود، آن وقت بتوانید طرح را دقیق تر و با جزئیات کامل تر مورد بررسی قرار دهید و یک طرح جامع تهییه بفرمایید.

 • انتخاب یک نام تجاری:

به طور یقین هر کسب و کاری دارای یک نام تجاری Brand می باشد.

در این مرحله شما می توانید با استفاده از مشاوره کسب و کار، یک نام تجاری و یا برند برای کسب و کارتان انتخاب کنید. یا حتی اگر از قبل ایده ای در ذهن خود داشتید، آن را برای مشاور عنوان کنید و با وی مشورت بگیرید. سپس نام انتخاب شده را حتما به ثبت برسانید.

 • شناخت بازار کار و تحلیل رقبا:

در این مرحله باید تمام پستی و بلندی های سر راه خود را به خوبی بشناسید. سپس باید رقبای خود را در این راه بشناسید و آن ها را مورد بررسی قرار دهید.

مثلا روش ها و تکنیک های آن ها را تا حد امکان شناسایی کنید تا بتوانید از روش های موفقیت آن ها در راه خود نیز بهره ببرید.

 • براورد هزینه ها:

شما باید در مسیر کسب و کار، مخصوصا در ابتدای مسیر برای نشان داد و راه اندازی کسب و کار هزینه کنید. در این مرحله شما می توانید با استفاده از مشاوره کسب و کار تمام مسائل ریزو دستی که هزینه بردار هستند را مورد بررسی قرار دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره های مختلف ، از جمله مشاوره کسب و کار می توانید به سایت شاپرک مراجعه کرده و از اطلاعات و مشاوره تیم آن ها بهرمند شوید.(0) نظر

مشاوره فروش به چه معناست و چه وظایفی بر عهده دارد؟

پنج شنبه جهاردهم 1 1399

شاید این روز ها بارها کلمه مشاوره فروش به گوش شما خورده باشد. از این رو امروز در این مقاله قصد داریم تا کمد در رابطه با مفهوم مشاوره فروش با شما صحبت کنیم. مشاوره فروش از طریق روش های قدیمی و غیر علمی یک موضوع بسیار تکراری و حتی می توان گفت ملال آور خواهد بود (به این دلیل که مدیر هر سازمان در زمینه فروش، دارای تجربه های فراوانی بوده و این گونه توصیه ها و راه کار ها برایشان غیر قابل قبول است.) و از طرف دیگر در زمان پایان قرار داد هیچ تغییری در سیستم مدیریت فروش ایجاد نخواهد شد.

در حالی که تفکر فروش در کشور ایران از  حالت سنتی خارج شده است و دلیل آن افزایش دانش و خرد جمعی و ارتقاء سطح علمی خریدار ها، شناخت و دسترسی  به منابع اطلاعاتی خوب است.

البته باید این هم بیان کرد که این شناخت در خریداران سایر کشورها از جمله کشور های پیشرفته بالاتر است، به این دلیل که آنها در طول شبانه روز در برابر امواج کوبنده تکنیک های پیشرفته در زمینه فروش و بازاریابی قرار گرفته اند و این مشتریان از نظر دسترسی سریع و بی واسطه  به منابع اطلاعاتی خوب در مورد خدمات و یا کالا از کشور های جهان سوم آزادتر هستند و به خریدار های خبره و حرفه ای تبدیل شده اند.


وظایف مشاوره فروش:

 1. مشاوره فروش این توانایی را دارد که به یک شخص و یا اینکه به یک سازمان مشاوره فروش دهد.

 2. نقش مشاوره فروش واسطه بین شرکت و مشتری  است، همچنین ترفیعات فروش محصول، خدمات و ایجاد ارتباط تجاری بلند مدت هم برعهده مشاوره فروش است.

 3. مشاوره فروش باید تکنیک های فروش را برسی کند و نقات ضعف آن را مشخص کند و آنها را به وسیله  روش های مناسب و صحیح با فرهنگ شرکت و سیاست های فروش شرکت جایگزین نماید.

 4. مشاوره فروش می تواند به عنوان یک کارمند به استخدام یک شرکت با سازمان در آید ( در این حالت به صورت ماهانه حقوق دریافت می کند) و یا اینکه به صورت موقت با سازمان  در غالب مشاوره ساعتی/ پروژه ای به ارائه خدمات مشاوره فروش بپردازد.

 5.  مشاوره فروش باید بتواند که تیم فروش را بر اساس نیاز و روش های شرکت آموزش دهد .  یک مشاوره فروش حرفه ای باید شامل آموزش راهکار هایی برای افزایش اعتماد مشتریان به سازمان باشد. 

 6. مشاوره فروش باید در زمینه شناخت نیاز های مشتریان در محدوده فروش شرکت جوابگو باشد و اطلاعاتی درباره محصولاتی که در آن محدوده در حال فروش هستند جمع آوری کند.

مشاوره مدیریت چیست؟

در این نوع مشاوره، فرد متخصص به مدیر کسب و کار، تمام مسایل مدیریتی و فرصت ها را نشان می دهد و سپس به تحلیل آن ها می پردازد. همانطور که از تعریف آن مشخص می باشد، با توجه به نیاز مشتری و نوع مجموعه ی شخص مراجعه کننده، مشاوره مدیریت برای هر شخص متفاوت می باشد. 

پس تمامی افرادی که به مشاوران جهت دریافت مشاوره مدیریت مراجعه می کنند، قصد دارند که مدیر بهتری برای مجموعه خود باشند و بتوانند مسائل را به خوبی مدیریت نمایند.

حال سوال مهم تر این ست که خب یک مشاور خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت شخصی که تمام منابع را شناسایی کرده و سپس با استفاده از تجربه های خود، راهکار های موفقیت آمیز زیادی را برای شرکت به ارمغان آورد، یک مشاور کار درست می باشد.

مسائلی که در مشاوره مدیریت به آن ها پرداخته می شود:

 • بیان روش های بسیار کاربردی که در روند بهبود کسب و کار موثر هستند.

 • ارائه نکات و راهنمایی های لازم برای تحلیل و افزایش سودآوری و همچنین استراتژی های کسب و کار

 • ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه مدیریت و همچنین سرمایه گذاری در حوزه کسب و کار 

 • و ...


اگر بخواهیم مشاوره مدیریت را در قالب یک مثال برایتان بیان کنیم، باید گفت که هنگامی که از شخصی آدرسی پرسیده می شود و آن شخص آدرس را به شما اعلام می کند، در واقع یک مشاوره برای شما ارئه شده است که به کمک آن می توانید به راحتی به انتهای مسیر و هدف خود برسید؛ پس مطمئن باشید مشاوره مدیریت نیز می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

اگر قصد دارید برای مدیریت مجموعه خود به مشورت و دریافت مشاوره از یک متخصص مطمئن و معتبر بپردازید، می توانید به سایت شاپرک مراجعه کرده و از مشاوره های این سایت معتبر استفاده نمایید.(0) نظر
X