spring

shaapaarak

spring
social
spring

shaapaarak

مشاوره فروش چیست و چه کمکی به فروش شرکت خواهد کرد؟

سه شنبه بیستم 12 1398

اگر شما از آن دسته از آدمایی باشید که همیشه صفحات استخدام را چک می کنند مطمئنا می دانید بازار کار مشاوره فروش بسیار عالی می باشد. به همین دلیل هالی از لطف نمی باشد اگر مقداری راجب مشاوره فروش بدانید.

قبل از این که راجب اهمیت مشاوره فروش و همچنین بازاریابی در کسب و کار ها صحبت کنیم بهتر می باشد ابتدا با وظایف مشاوره فروش آشنا شوید. ما در این مقاله تصمیم داریم شما را با این وظایف آشنا کنیم. با شاپرک تا انتها این مقاله همراه باشید.وظایف مشاوره فروش و اهمیت آن در رونق کسب و کار

یک مشاور فروش ( Sales Consultant ) وظیفه دارد بر روی راه های فروش و همچنین اطلاعات مربوط به کسب و کار تحقیق کند. اگر بخواهیم به مقداری از وظایف و کار هایی که یک مشاوره فروش باید انجام دهد اشاره کنیم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • مشاوره فروش به طور مستقل و همچنین پاره وقت یا بخشی از کارمندان شرکت (به صورت مستمر) می تواند فعالیت کند و وظیفه دارد اطلاعات لازم برای فروش را به کسب و کارها ارائه نماید.

  • مشاوره فروش وظیفه دارد اطلاعاتی راجب بازار کسب و کار، رویکرد ها، نتایج فروش و همچنین محصولات و خدماتی که مربوط به کسب و کار می باشد را جستجو کند.

  • جزئیات ریز و درشت محصولات یا خدمات پیشنهادی رقبا، سهم بازار، نحوه قیمت گذاری و روش‌های تبلیغات را باید به صورت روزانه تجزیه و تحلیل کند.

  • مشاوره فروش باید فروش و بازخوردهایی که امکان دارد در کسب و کار به وجود آید را ردیابی کند و در اگر نیاز شد استراتژی ‌های فروش را تنظیم کند. همچنین به مدیران شرکت کمک می‌کند و به آن ها مشاوره می دهد تا بتوانند برند خود را به صورت متمرکز برای هر محصول به بازار معرفی کنند.

چرا کسب و کار ها نیازمند یک مشاوره فروش می باشند؟

هدف اولیه از سمت مشاوره فروش در کسب‌ و‌ کارها، پاسخ به سوالات اولیه‌ای است که از طرف مشتریان نسبت به محصول یا خدمات به وجود می آید است. به همین دلیل مشاوره فروش در اصل یک واسط معتبر بین مصرف کننده و تولید کننده می باشد که وظیفه دارد محصولات و خدمات کسب و کارها را به مشتریان عرضه نماید.

آیا مشاوره فروش با یک فروشنده ساده فرقی دارد؟

  • مشاوره فروش برای ارائه دادن محصولات به مشتری ‌ها به تمامی رویکرد های کسب و کار پایبند می باشد و سعی دارد تا اطلاعاتی کامل و مفید درباره ی خدمات و همچنین محصولات در اختیار مشتریان قرار دهد.

  • وظیفه مشاوره فروش برعکس فروشنده فقط در فروختن و عرضه خدمات و محصولات نمی باشد. بلکه او سعی دارد تا بتواند بازخوردهای مشتریان را جمع آوری کند و بتواند میزان رضایت مندی مشتریان را بالا ببرد. امکان دارد او پیشنهاداتی را ارائه دهد که منجر به خلق یا تولید محصولات و یا سرویس جدید شوند.

اگر هنوز با خواندن این مقاله سوالاتی راجب مشاوره فروش دارید به شما پیشنهاد می کنیم به سایت شاپرک مراجعه کنید.


(0) نظر
X